Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Hotele Krynica Morska
11 Kwi

Hotele Krynica Morska|noclegi nad morzem

Hotele Krynica Morska

Jeśli chodzi o hotele Krynica Morska to najlepszym wyborem dla podróżnych jest White Hotel, który posiada wygodne pokoje i apartamenty z widokiem na Morze Bałtyckie. Goście hotelu cenią sobie spokojną lokalizację i niewielką odległość od plaży. Tanie hotele w Krynicy Morskiej nad morzem w centrum Krynicy. Tanie luksusowe hotele Krynica Morska blisko morza i centrum. W pobliżu Hotel Continental i apartamenty Margo . Hotel w Krynicy Morskiej z widokiem na morze z okien pokoju. Hotel Krynica Morska nad samym morzem, tanie noclegi, luksusowy hotel blisko do plaży i morza.

Hotel nad samym morzem, Hotele Krynica Morska tanio, pokoje z widokami na las i morze. Noclegi Krynica Morska w centrum w licznych pensjonatach, willach i ośrodkach wczasowych. Hotele blisko morza w Pomorskim, blisko do Gdańska, Sopotu i do Gdyni. Tanie kwatery w Pomorskim, w Gdańsku i w Gdyni. Sopot hotele nad samym morzem, Grand Hotel podobnie jak White Hotel leży nad samą plażą w centrum. Hotele Krynica Morska są konkurencją dla innych miejscowości turystycznych jak Sopot, Gdańsk czy Gdynia. Z Elbląga do Krynicy jest 60 km. Z Warszawy najszybciej przejechać drogą nr 7 i w Nowym Dworze skręcić na Stegnę, Krynicę lub autostradą nr 1. i w Swarorzynie zjechać na Malbork, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Krynica. Noclegi hotele w Krynicy Morskiej zapraszają.

 

  

 

 

krynica morska noclegi

Historia

Pierwsze potwierdzone osadnictwo na terenie dzisiejszej Krynicy Morskiej pochodzą z lat 1258-1282. Mówią one o miejscowości Lipa (Liep), której nazwa pochodziła od granicznego drzewa. Po 1309 roku Zakon Krzyżacki włączył Lipę w skład Komturii Elbląskiej. [1] Pod nazwą Kahlberg pierwszy raz wzmiankowana w roku 1424 na dokumencie Elbląskiego Komtura nadającego przywilej lokacyjny dla karczmy Mikołaja Wildenberga. Od 1466 należała do Gdańska[potrzebny przypis], po 1842 przeszła na własność Elbląga.[2] W tym czasie uruchomiono połączenia morskie z Elblągiem i Królewcem.

3 maja 1945 roku z miejscowości wyparto jednostki niemieckie. Dokonały tego oddziały 2 armii gwardyjskiej i 45 armii 3 Frontu Białoruskiego Armii Czerwonej[3].

Miejscowość znacznie rozbudowana po II wojnie światowej. Do końca 1972 roku Łysica należała do powiatu elbląskiego. Do 1954 była wsią w gminie Tolkmicko, w latach 1954-58 stanowiła gromadę Łysica[4], a od 1959 – już jako Krynica Morska[5] – posiadała status osiedla[6]. 1 stycznia 1973, w następstwie kolejnej reformy gminnej znoszącej gromady i osiedla, Krynica Morska utraciła status osiedla, stając się wsią sołecką w reaktywowanej gminie Sztutowo w powiecie nowodworsko-gdańskim w woj. gdańskim[7][8]. Do funkcji administracyjnych Krynica Morska powróciła dopiero po ponad 18 latach, kiedy to 2 kwietnia 1991 z gminy Sztutowo wyłączono wsie Krynica Morska, Nowa Karczma i Przebrno, tworząc z nich miasto Krynica Morska[9] (obecnie jest to gmina miejska w powiecie nowodworskim w woj. pomorskim).