Hotel nad morzem dla dzieci. Statek Biała Perła.

Właśnie zwodowaliśmy statek z dwoma pokładami i z mesą.  Jest podwójna huśtawka i podwójna trampolina .


Plac zabaw dla dzieci.
Otworzyliśmy ogród i plac zabaw dla dzieci. Wydaje się, że główną atrakcją jest ok. 8 metrowy drewniany statek. Na prawdopodobnie największy statek piracki dla dzieci można wejść i zejść po 2 ruchomych trapach, po ściance wspinaczkowej i po dwóch drabinach z lin. Ze statku można zjechać zjeżdżalnią lub po rurze strażackiej.  W ogrodzie są posadzone ozdobne krzewy i drzewa, zrobiliśmy ścieżki spacerowe wokół krzewów i ławeczki do odpoczynku. Na trawie można będzie postawić leżak do opalania lub położyć koc.  W ogrodzie stoją dwa domki jak z bajki, w których to zmieści się po 7 osób. W ogrodzie są również tablice edukacyjne promujące region Mierzei Wiślanej.

Czy wiecie że według  National Geographic  Mierzeja Wiślana jest na 5 miejscu na święcie wśród najpiękniejszych półwyspów ?

Mierzeja Helska i Mierzeja Wiślana znalazły się wśród 15 najbardziej niezwykłych półwyspów na ziemi. Zwycięzcą rankingu ogłoszonego przez serwis The World Geography jest La Dune de Bouctouche w Kanadzie. To 12-kilometrowe wydmy wzdłuż zatoki Bouctouche z zachwycającym wijącym się „wiszącym” drewnianym deptakiem. Pejzaże są romantyczne i kuszą długimi spacerami – czytamy w uzasadnieniu. Jednak rozciągający się na 34 km piaszczysty wał w kształcie kosy, czyli Półwysep Helski, i 90-kilometrowa wydma biegnąca od Gdańska po Lochstedt za Piławą w Rosji, czyli Mierzeja Wiślana, urzekają nie mniej niż zwycięzca z Kanady. W zestawieniu znalazły się odpowiednio na 6 i na 5 miejscu. Mierzeja Helska jest najmłodszym fragmentem polskiego wybrzeża. Jeszcze 200–300 lat temu w tym miejscu był ciąg wysepek, które zaczęły się ze sobą łączyć. Dziś oddziela Zatokę Pucką od Morza Bałtyckiego. Mierzeja Wiślana z dawnymi wioskami rybackimi jak Piaski, Jantar czy Mikoszewo w średniowieczu również składała się z wysp. The World Geographic zachwala panujące na Mierzei Wiślanej warunki klimatyczne. Latem to najcieplejszy region polskiego wybrzeża – podkreślają autorzy zestawienia.

Krynica Morska ogród edukacyjny

Załącznik nr 3 – Projekt nasadzeń zieleni